Najnovšie recenzie zo sekcie TV tunery

Pridané: 13. februára 2012

• za tú cenu kvalitný tuner,navyše s dvoma tunermi
  • na tú malú anténku veľmi kvalitný obraz,pokiaľ sa anténka dobre umiestni,čo som nečakal
  • funkcie PIP,POP,EPG,TXT,aj nahrávanie fungujú,Timeshift som ešte neskúšal
  • v programe Totalmedia ide bezchybne,funguje aj vo Windows Media center
  • z priloženého cd sa nedá nainštalovať diaľkový ovládač
  • sklamaný som s diaľkového ovládania treba mieriť na tuner z vrchu z boku to skoro vôbec nejde
  • priložené baterky boli vybité

Tento tuner mám asi týždeň,po úspešnom nainštalovaní driverov,programu TotalMedia išlo všetko ok okrem diaľkového ovládača.Z priloženého CD to nešlo nainštalovať furt mi tam hlásilo nejakú chybu,neviem či to robí aj v druhých OS ale vo Win 7 Ultimate mi to nešlo.Skúsil som si stiahnuť cd aj s podpory EVOLVE no ten archív mi nešlo ani rozbaliť,vypisovalo mi tam že archív je poškodený.Podarilo sa mi konečne stiahnuť inštalačné CD s ktorého som už úspešne nainštaloval aj ovládač,môžte si ho stiahnuť tu:http://www.ulozto.sk... som vedel že som ho už konečne nainštaloval lebo sa mi na spodnej lište objavila ikonka ovládača,hneď som ho aj vyskúšal ale ovládač stále nešiel,bol som už riadne vytočený,vyskúšal som vymeniť baterky a dobre som spravil pretože tie čo boli priložené k ovládaču boli vybité.Vymenil som baterky,skúsil ovládač a zase nič.Chcel som sa už nato vykašľať,myslel som si že mi to už nepôjde,raz som skúsil namieriť ovládač zhora na tuner a nakoniec to išlo takže z boku to vôbec nejde,asi to výrobcovia trošku nedomysleli,týmto pádom je ovládač asi tak na dve veci,netreba síce mieriť úplne zhora ale od pohodlného prepínania s posteli to má ďaleko.Som rád ak som niekomu pomohol :-)

PCTV Nano Stick T2 290e

PCTV Nano Stick T2 290e

Pridané: 12. februára 2012

• podpora pre DVB-T2 a rádio,
  • prehľadnosť softvéru,
  • ľahká inštalácia softvéru,
  • široká funkčnosť softvéru,
  • rozšíriteľnosť a podpora softvéru,
  • malé rozmery zariadenia,
  • spratná a pomerne účinná priložená TV anténa (avšak bývame s priamym výhľadom na vysielač).
  • nestabilita softvéru: často zamŕza (zatiaľ som neskúšal tuner rozbehať vo Windows Media Centre; soft je nainštalovaný na Intel Duo Core 2 GHz, 2 GB RAM, Win XP SP3),
  • platená služba pre TV DIGITAL OnGuide nepodporuje slovenské programy (info o nich je natiahnuté len z EPG),
  • nie je možnosť zmeny poradia TV ani rádio staníc, či zmena ich názvov,
  • mini diaľkové ovládanie (takmer nepoužiteľné pre chlapské prsty).

S kúpou tohto produktu by som vzhľadom na cenu ešte chvíľu počkal, keďže sa jedná o novinku, ktorá nemá konkurenciu. Hardvér sa javí spoľahlivý, i keď so softvérom mám stále problémy: TV stanica zamrzne a nemôžem ju prepnúť (ostáva len reštartovať soft).

Naopak, množstvo funkcií a príjemné GUI, ktoré soft ponúka, sú neoceniteľné hlavne v porovnaní s inými tunermi, ktoré som mal možnosť vyskúšať. Keďže výrobca podporuje rozbehnutie Nanosticku aj v Media Centre, dúfam, že problémy so softvérovou stabilitou čoskoro vyriešim.

Pridané: 22. januára 2012

je to dobry produkt

Overený zákazník eTECHSHOP.sk Overený zákazník

Pridané: 29. decembra 2011

Zakúpený v eTECHSHOP.sk

• dva ozaj citlivé tunery, možnosť pripjiť vlastnú hociakú anténu pokiaľ ste v oblasti kde je slabý signál
  • diaľový ovládač funguje trošku neprehladne, niektoré funkcie treba objaviť štýlom pokus omyl a nefunguje zo všetkých uhlov ako by sme od ovládača čakali

Za tie peniaze, dobrí tuner z dobrými funkciami

Lifeview NOT USB Stick DVB-T LV52T

Lifeview NOT USB Stick DVB-T LV52T

Overený zákazník talkive Overený zákazník

Pridané: 29. decembra 2011

Zakúpený v talkive

• Spolahlivo chyty stanice v ba na okolie napr Malinovo atd. treba pripojit antenu s vlastnym zdrojom alebo pripojit cez antenu na dome vyhoda ma vstup na koaxialny kabel.
  • Program troška zaťažuje systém PC v respektíve dlho čakáte asi cca 15 sec kým program nabehne a nie nie je to víkonom počítača.

Overený zákazník VVTech Overený zákazník

Pridané: 27. decembra 2011

Zakúpený v VVTech

• výhodná cena
  • dostatočná citlivosť na signál
  • kvalitné spracovanie
  • malé rozmery
  • EPG
  • TimeShift
  • TXT
  • takmner nič
  • chýba mi tam slovenčina (myslím si že angličina nieje prolém)
  • krátky dosah ovládača

Pridané: 21. decembra 2011

• dobry pomer cena/vykon
  • DVB-S2 tuner
  • HD kanaly
  • nahravanie v povodnom formate
  • timeshift
  • PIP ("jednotunerovy")
  • EPG
  • teletext
  • slabsia podpora OS Windows Vista

Po velmi dobrych skusenostiach s inou satelitnou kartou (Skystar 2) od rovnakeho vyrobcu som sa rozhodol kupit tuto.

Najskor mozne problemy - pod operacnym systemom Windows Vista nie je prevadzka tak stabilna ako pod Windows XP. Problemy boli s Diseqc, pri ladeni a pri HD kanaloch.

S dialkovym ovladanim mali problemy viaceri a som si isty ze bola vadna minimalne jedna cela seria, po reklamacii funguje bezchybne, takze pri problemoch odporucam ihned reklamovat.

Inak funguje dobre, vyhodou je hlavne DVB-S2 tuner, vdaka ktoremu je mozne prijimat aj HD kanaly, ale tiez klasicke SD kanaly vysielajuce v norme DVB-S2, v ktorej bude vysielat stale viac kanalov.

OEM Technaxx S4

OEM Technaxx S4

Pridané: 10. decembra 2011

dobrý pomer cena/kvalita

MSI DIGIVOX SLIM HD

MSI DIGIVOX SLIM HD

Pridané: 26. novembra 2011

• Male, rýchle, krasny obraz
  • pri slabsom signale k nicomu

Dostal som ho zadarmo k Noteboku nevyuzivam ho casto ale svoj ucel splní dokonale.
Ako program pouzivam dvbdream 1.5e maximalna spokojnost

SENCOR SDB 522RT HD

SENCOR SDB 522RT HD

Pridané: 12. novembra 2011

(naposledy upravené 12. novembra 2011)

• lebo medved

lebo medved

MSI DigiVox Mini Hybrid

MSI DigiVox Mini Hybrid

Pridané: 24. októbra 2011

• zatial funguje perfektne a bez problemov.
  • je doležite mat dobru antenu alebo prilozenu antenu tam kde je dobry signal

určite odporučam tento produkt

ODPORUCAM
ODPORUCAM PRE VYŠŠIE UVEDENÉ
NIEJE PROBLEM

Pridané: 13. októbra 2011

• rýJsme až na konci laloku dig. vysílání, po zapojení a instalaci SW fungujena první zapojení do STA.
  • OS WIN 7 Home premium
  • není česká verze

- dobrý poměr cena / výkon

Overený zákazník Sat. technika Ellano.sk Overený zákazník

Pridané: 5. októbra 2011

Zakúpený v Sat. technika Ellano.sk

• Kvalitný dekodér DVB-T signálu mpeg2 aj mpeg4-HD, kvalitný programový sprievodca, prehral všetky video a audio formáty, ktoré podľa opisu má prehrať aj české .srt titulky zobrazil so správnou diakritikou ( skúšal som avi-xvid, mkv 720p, mp4 720p, jpeg, mp3 )
  • Rozhodol som sa pre tento produkt lebo:
  • 1. má kvalitný tuner-dekodér
  • 2. má kvalitný multimediálny prehrávač
  • 3. je momentálne cenovo najvýhodnejší dvb-t tuner na našom trhu, z tých ktorý dokážu kvalitne dekodovat aj MPEG-4 HD
  • 4. pred kúpou som čítal dobré recenzie o tomto produkte, ktoré
  • teraz už môžem potvrdiť z vlastných skúseností.
  • Jedinú nevýhodu vidím v tom že nemá prepínacie gombíky kanálov (CH+ CH- ) na krabici, čiže nedajú sa prepínať kanály bez dialkového ovládania.

Je to cenovo velmi výhodný tuner, ktorý kvalitne spracováva dvb-t signál a splnil moje očakávania.

Sencor SDB 501T HD

Overený zákazník Sat. technika Ellano.sk Overený zákazník

Pridané: 2. septembra 2011

Zakúpený v Sat. technika Ellano.sk

• citlivosť
  • chýba návod na obsluhu a záručný list

malý ale šikovný set top box

Pridané: 13. augusta 2011

• Analog/DVB-T/FM
  • Prenosna, pre PC i NB
  • Vsetky potrebne funkcie a kable
  • Zohrieva sa dost pri dlsom pouzivani
  • analog je velmi slaby, jedine rucne zadavanie frekvencii ak poznate ak nie mate smolu
  • dvb-t je dobre, treba vsak poznamenat, ze lepsie je kupit si inu antenu ako tu co dostanete

Vybral som si ju koli najlepsiemu pomer/cena/vykon avsak na kvalitu Leadteku nema.

Pinnacle PCTV Nano Stick DVB-T 73e

Pinnacle PCTV Nano Stick DVB-T 73e

Pridané: 13. augusta 2011

• Podpora v Linuxe
  • Malý, vrtký
  • Stačí, aby bol v USB a furt kúri
  • Nemá rádio (u nás zas tak nevadí)

Tento tuner som kúpil hlavne preto, že má podporu v Linuxe. Funguje absolútne bez problémov. V Debiane bolo treba doinštalovať len non-free firmware. Priamo cez repozitár distribúcie, takže žiande kompilácie, ťahanie win ovládačov a podobná pakáreň. Plug and play. Funguje aj diaľkové ovládanie, ale veľmi som ho neriešil, lebo mám k PC samostatný IR ovládač.

Krabička sa trocha prehrieva, nie je to nič tragické a nemá to vplyv na kvalitu príjmu. Škoda, že nejde vypnúť modrú diódu. Už som zo všetkých tých diód na každej škatuli prediódovaný.

Na pribalenú pidi anténu, samozrejme, nešlo chytiť ani šumenie vetra.

V tomto prípade ma sklamala skôr digitalizácia Slovenska. Každý v dedine mi tvrdil, že digitálne vysielanie chytím na vidličku v okne, ale mne sa dodnes podarilo naladiť len verejnoprávny multiplex (môžem sa pozerať akurát tak na Hríba) aj napriek tomu, že som s anténou sedel na komíne a mieril ňou priamo na Krížavu. Asi má sused pod strechou kaďu ortuti. Keď teda vidím toho modrého chlapíka, čo skáče po panelákoch a tajomný hlas v pozadí hovorí, ako celé Slovensko fičí na digitále, mám chuť mu dať jednu do zubov.

Pridané: 27. júla 2011

• Kvalitný obraz
  • Neustále problémy doslova zo všetkým.

S priloženým softwerom DO nefunkčné. Treba si stiahnuť novú ulitu z oficiálnej stránky, no i tak bolo treba ulitu často preinštalovať pretože po reštarte PC bolo DO opäť nefunkčné.
Tuner má veľmi nízku citlivosť takže treba počítať ešte z prídavnou anténou. Nájdené stanice (tie zo silným výkonom) sú však zobrazené vo veľmi dobrej kvalite. PIP sa mi rozbehať nepodarilo vôbec, TXT je použiteľné iba vo Windows Media centre. proložený podporný program Vivo je dobrý len na základné pozeranie Tv, na nič iné. Vzhľadom na cenu tejto karty som veľmi sklamaný.

Pridané: 24. júla 2011

• problemy s instalaciou pod XP, s ovladacmi z internetu (od vyrobcu) nefunguje !!!
  • pod Windows 7 64bit nefunguje
  • pofiderna znacka